Yeni Golf 8 Agresif Tasarım Değişimiyle Geldi | 2020 Golf

İlk modeli 1974 senesinde üretilen golf’ün sekizinci jenerasyonu (mark 8) tanıtıldı. Benzin, dizel ve hibrit olarak üretilecek golf’ün üçü hafif, ikisi plug-in olmak üzere beş adet hibrit opsiyonu bulunacak. Hafif hibritler sıraıyla 110, 130 ve 150 beygir plug-in hibritler ise 204 ve 245 beygir olacak. Tamamen tasarım değişikliğine uğrayan golf’ün ön far ve ızgara grubu incelme göstermiş.ayrıca aracın bütün aydınlatma donanımı led olarak güncellenmiş.

yeni-golf

Golfun boyutları ise; uzunluk 4284 mm, genişlik 1789 mm, yükseklik 1456, iki aks arası ise 2636 mm olarak belirtilmiş. Ayrıca aracın diğer golflere göre en az sürtünme katsayısına sahip olduğu belirtilmiş, tabi ki bunun yan etkileri daha az yakıt sarfiyatı olarak yansıyacaktır. Sürtünme katsayısının etkilediği en öneli motor seçenekleri tabi ki hibrit motor seçenekleridir. Hibrit donanımlardan daha fazla verim alabilmek adına sürtünmenin az olması da faydalıdır.

Araçla birlikte opsiyon olarak 400w’lık Harman-Kardon ses sistemi alınabilecek. Aracın satışına Aralık ayında başlanacak.

Bir Cevap Yazın